Komercja i jej wpływ na życie forumowe

Tematy różnej treści, nie zawsze związane z drukarkami
Awatar użytkownika
BlazakoV

Re: Komercja i jej wpływ na życie forumowe

Postautor: BlazakoV » 17 gru 2013, 21:10

Wiec zamiast mnie pouczać że znowu wkładam kij w mrowisko może założysz sobie swoje forum tak zwane kółko wzajemnej adoracji.
A Twoim zdaniem kogo mamy wspierać? Chińczyków?

@marek91 - RepRapPro, żeby daleko nie szukać. Sądząc po instrukcji stawiam, że ProFabb Gate też jest świetnie pod tym względem dopracowany.
Ostatnio zmieniony 17 gru 2013, 21:13 przez BlazakoV, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
marek91
Kontaktowanie:

Postautor: marek91 » 17 gru 2013, 21:11

Tomek75 pisze:I wiem jedno że w realnym świecie poza branża drukarek 3D z góry nie płaci się za towar 100 % ceny a następnie trzeba długo czekać.

No ale w branży drukarek 3D na chwilę obecną tak jest i nic na to nie poradzisz, to się zmieni jak chińczyk zacznie to klepać w tysiącach sztuk dziennie.

BlazakoV: załóż na wałek silnika drukowaną zębatkę nie rozwiercając jej ;)

Awatar użytkownika
Jaszuk
Kontaktowanie:

Postautor: Jaszuk » 17 gru 2013, 21:31

Tomek75 pisze:Kolego Jaszuk. Ty widzę dalej żyjesz w imaginowanym świecie tak zwanego reprap ja natomiast żyję w realnym świecie. :git:

Szanowny Kolego nawet nie masz pojęcia w jak realnym świecie ja żyję :bania: :bania: :bania:
a reprap to moja fajna zabawa :D Forum też zakładać nie będę bo nie mam na to ochoty i na tym forum będę pisał co mi się podoba nie zważając na Twoje docinki :D
Stowarzyszenie Innowacyjnych Technologii Polska - SIT Polska dawny FabLab Kielce

Awatar użytkownika
emartinelli

Postautor: emartinelli » 17 gru 2013, 22:03

SWJ pisze:
wulfnor pisze:. . . .

Uzywanie otwartego firmwaru nie zobowiazuje do udostepnienia dokumentacji calej drukarki. Jesli tak to prosze wytlumacz od której strony mamy rozpocząć "zarażanie" licencja GPL Czy elektornika narzuca licencje firmwarowi? . . . .

Jeden wyraźny przykład z MARLINA - gdzie napisane są wprost zasady używania tego firmware...

https://github.com/ErikZalm/Marlin a także z tego wynika wszystkiego co bazuje na MARLINie

jeśli znajdę innę stosowne zapisy wprost to pokażę

Widzę, że znowu zaczynają się słowne przepychanki... wyluzujcie trochę...

A ja wrócę do Marlina, tam jest napisane "Please do not use this code in ..." i to jest prośba a nie zakaz. W definicji reprapa popieram Blazakov'a, inaczej to każdą drukarkę 3d FFF/FDM można by nazwać reprapem a tak nie jest.

danio85

Postautor: danio85 » 17 gru 2013, 22:16

Wpływ komercji na życie forum można było zauważyć już na porządku istnienia reprapforum.pl i reprapowo.pl
Choćby rozdzielenie nie na dwa fora to już były pierwsze objawy
Może mało kto pamięta próby budowy "polskiej Prusy" które spełzły na niczym-każdy chciał mieć swoją konstrukcje a nie pracować nad wspólną.
Poczałkowo był kompletny brak wiedzy na ten temat i forum to było jedyne źródło informacji teraz gdy w grę wchodzą pieniądze tą wiedzą nikt nie chce za bardzo się dzielić
i w sumie niema co się dziwić . Tak jak wulfnor mówi ciężka praca kosztuje ...

Awatar użytkownika
SWJ

Postautor: SWJ » 17 gru 2013, 22:47

emartinelli pisze: . . . . W definicji reprapa popieram Blazakov'a, inaczej to każdą drukarkę 3d FFF/FDM można by nazwać reprapem a tak nie jest.

. . definicja jest przecież "jasna" . . . http://reprap.org/wiki/RepRap_and_Open_Source

Every RepRap can make RepRaps. Also, every closed-source 3D printer, and every non-replicating 3D printer, can make RepRaps. But RepRap won't make any of them.

wystarczy że zrobię drukarkę z ALU już nie jest REP-RAP-em :D :D ... ale do czasu aż ktoś założy na drukarkę extruder do aluminium ...i znowu wracamy do gry :twisted: :twisted:

Czy fakt że drukarka ma JEDNĄ część drukowaną a 99 nie ... czy sprawia że ona jest ( nie jest) REPRAP ?

Czyli by odciąć się od REPRAP w celu komercjalizacji i "closed source" zrobimy drukarkę "niedrukowalną" ?

By było jasne - ja nie mam nic przeciw komercjalizacji i płacenia za pracę - wręcz popieram to że za pracę się płaci !!!!

ale po co zatracać korzenie i nie przyznawać się do nich ??? czy to wstyd ??

Jak patrze na nazwę tego forum Mój Rep Rap ... hmmm to chyba powinno powstać też forum "mój nie rep rap" albo forum dla wszystkich "mój fabrykator 3D "

:piwo: :bania: :piwo:
// Jarek

=========

... nie tylko drukowanie..

Awatar użytkownika
uran

Postautor: uran » 17 gru 2013, 23:09

Aż ja się wypowiem w temacie.
Wszędzie gdzie pojawiają się pieniądze pojawia się ten przykry swąd ..
Powiem tak podziwiam pracę Wulfnor'a i ogrania mnie smutek kiedy widzę iż jakoś dotyka go taka dyskusja. Uwielbiam też ruch open-sorce. Ale widzę go inaczej, jaram się jeśli jakaś np. aplikacja może mi coś ułatwić albo zastąpić komercyjny produkt. Natomiast nigdy nie przyszło by mi przez myśl aby wybrzydzać przy takiej formie, wiem że ktoś poświecił czas i wiedzę, chwała mu za to kropka. Nie wymagaj bo darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda. Tak jak nie można też wymagać aby dana osoba udzielała się na forum bądź też nie. Są ludzie, którzy dużo dają są ludzie, którzy potrafią tylko brać (ying yang musi być w naturze). Nic tego nie zmieni. Reasumując: pomagajmy sobie choć z tego co widać od dłuższego czasu "hejt" jest w modzie ale czy każdy podąża za modą? Do tego nie oczekujmy nic w zamian, nie będzie rozczarowań. Może to kiedyś wróci jakoś do "nas"... może.

Awatar użytkownika
Tomek75

Postautor: Tomek75 » 17 gru 2013, 23:16

marek91 pisze:No ale w branży drukarek 3D na chwilę obecną tak jest i nic na to nie poradzisz, to się zmieni jak chińczyk zacznie to klepać w tysiącach sztuk dziennie.

Kolego wejdź sobie na Allegro i zobacz jak tam się ludziska proszą tylko klientów nie widać a drukareczki są dostępne od zaraz. Czasy że się czekało na takie nie wiadomo co już odchodzą w niepamięć :git:

A kończąc dyskusje dotyczącą naszej drukareczki to różnymi się tym że dla mnie jeżeli twórca drukarki nie potrafi nawet dobrać dobrej sprężyny do ekstrudera drukarki to kompromitacja a dla ciebie radość że możesz sobie wrzucić jakąś śrubkę żeby to zadziałało. Ciekawe też jakie dostałbyś wsparcie w tej sprawie skoro facet najprawdopodobniej nawet nie wie że tam jest jakiś problem:git: Zatem z takim podejściem nawet jakbyś dostał grabie byłbyś chyba zadowolony :bania:

Jaszuk pisze:Szanowny Kolego nawet nie masz pojęcia w jak realnym świecie ja żyję
a reprap to moja fajna zabawa Forum też zakładać nie będę bo nie mam na to ochoty i na tym forum będę pisał co mi się podoba nie zważając na Twoje docinki

Szczerze to chyba nawet nie chce wiedzieć. ;) Pisz co dusza zapragnie prośba tylko nie pisz głupot :lol:

Awatar użytkownika
Jaszuk
Kontaktowanie:

Postautor: Jaszuk » 17 gru 2013, 23:37

Tomek75 pisze: Pisz co dusza zapragnie prośba tylko nie pisz głupot :lol:

Cały czas się kompromitujesz ale to już chyba tak we krwi masz... pasuje Ci postać watażki.
Kończę z Tobą rozmowę bo to przestało mieć już nawet poziom dyskusji.
Życzę Ci spokoju na Święta.
Stowarzyszenie Innowacyjnych Technologii Polska - SIT Polska dawny FabLab Kielce

Awatar użytkownika
Tomek75

Postautor: Tomek75 » 17 gru 2013, 23:39

A prosiłem cię nie pisz głupot :git: Ale jak widać jest to silniejsze od ciebie :piwo:

Wróć do „Na Każdy Temat”