Komercja i jej wpływ na życie forumowe

Tematy różnej treści, nie zawsze związane z drukarkami
Awatar użytkownika
pawel_cd3d
Kontaktowanie:

Re: Komercja i jej wpływ na życie forumowe

Postautor: pawel_cd3d » 17 gru 2013, 17:02

Swoją drogą, nie wiem po co takie zestawienie...? Przecież w czołówce i tak byłyby te same urządzenia: Up!2Plus, Cube, Replicator 2, Ultimaker 2, może coś jeszcze? Z polskich produkcji może brany pod uwagę byłby ewentualnie RapCraft 1.3 (z wiadomym wynikiem ;-))? Testowanie reszty jest bezzasadne. Chyba, że mówimy o konkursie na najlepszy model latawca na zlocie modelarzy?
CENTRUM DRUKU 3D
We`re #1 so why try harder...

Awatar użytkownika
pawel_cd3d
Kontaktowanie:

Postautor: pawel_cd3d » 17 gru 2013, 17:05

SWJ pisze:
SWJ pisze:Może zrobić zestawienie polskich "liczących" się drukarek z podaniem linków do źródeł projektów - ciekawe jak ta lista by wyglądała ??? :o :shock:

Po słusznej uwadze Tomek75 dodał bym jeszcze pozycje w zestawieniu WADY / ZALETY / Data powstania

ale przecież... jest taka strona REPRAP.ORG z ładnym zestawieniem graficznym .. i co widzę chyba tylko jedna nasza Polską drukarkę

co oznacza że u nas jest straszna plaża.. .. :-(

Cofam to co napisałem powyżej. Myślałem, że chodzi o zestawienie drukarek 3D, a chodzi o zestawienie RepRapów.
CENTRUM DRUKU 3D
We`re #1 so why try harder...

Awatar użytkownika
marek91
Kontaktowanie:

Postautor: marek91 » 17 gru 2013, 18:23

Tomek75 pisze:Znaczenie ma że taki produkt po złożeniu ma działać! Po drugie ja kupując swoją drukarkę nie zapłaciłem za części tylko za produkt.

Tu się kolego nie zgodzę, kupiłeś komplet części do budowy drukarki, drukarka to maszyna CNC a nie komoda z IKEI, tu trzeba przy montażu myśleć i wykazać odrobinę własnej inicjatywy, czasem trzeba coś dociąć, przeszlifować czy rozwiercić i to bez znaczenia czy będzie to kit za 800 czy 2800zł.
A to ze drukarkę hejtujesz jak się da... to znaczy jedynie że jest to jedyna drukarka z jaką miałeś styczność, mnie ten sprzęt pozytywnie zaskoczył, szczególnie jak chodzi o sztywność, może wkrótce jakiś test ;)

Wracając do tematu, postanowiłem się wypowiedzieć gdyż jako jeden z wielu mam swój temat w dziale giełda, jednak zanim zacząłem się bawić w drut i drukarki to popisałem trochę na forum i staram się w miarę możliwości uczestniczyć we wszystkim co się dzieje w branży.
Krzysiek ma rację że to przykre, jak ktoś wpada na chwilę żeby wywiesić plakat i zniknąć, tak się nie robi :? :|

Nie wiem jak wy ale ja osobiście wole reklamę w postaci wpisów na forum niż wyskakujących popupów czy bannerach w każdym możliwym miejscu o rozsyłaniu spamu przez email już nie wspomnę.

Awatar użytkownika
Tomek75

Postautor: Tomek75 » 17 gru 2013, 19:15

To że ciebie ta drukarka zaskoczyła pozytywnie to się bardzo cieszę. Przynajmniej jest już 1 zadowolony klient. :git: No właśnie pytanie tylko czy klient czy kolega? ;) Dla mnie ta konstrukcja to wczesny prototyp który nie nadaje się do sprzedaży. Gdybyś prześledził mini blog odnośnie relacji z jej budowy być może byś to też zauważył co zresztą zrozumiał sam twórca drukarki wycofując ją ze sprzedaży. Ciekawe dlaczego? ;) Co do sztywności tej konstrukcji to faktycznie jest wybitna skoro pod wpływem naciągu paska zapada się. :bania:

To co jest znamienne na tym forum to brak możliwości krytycznego spojrzenia na temat. Jeżeli ktoś pisze niestety niepochlebną prawdę jest od razu piętnowany i pokazywany palcem ;)

Awatar użytkownika
SWJ

Postautor: SWJ » 17 gru 2013, 19:39

pawel_cd3d pisze:.. .. .. Myślałem, że chodzi o zestawienie drukarek 3D, a chodzi o zestawienie RepRapów.

Paweł, a ile mamy w Polsce DRUKAREK a ile REP-RAP ?? Obawiam się że nawet ZOLTRAX nie jest DRUKARKĄ tylko REP-RAP - no chyba że się myle i chłopaki napisali program na płytkę od ZERA poparzyli w karty katalogowe silników krokowych w kompilatorze kliknęli FILE>NEW i dalej .. .. wtedy pełen SZACUN --

Jak ja rozumiem DRUKARKĘ ? --> jako urządzenie które nie bazuje na żadnym ulepszanym Marlinie czy Repetier i innym OPEN firmware - którego to używanie zobowiązuje do opublikowania dokumentacji urządzenia drukującego.

Natomiast REP-RAP to - to już wiadomo :-) używasz gotowego know-how elektroniki sterującej i GOTOWEGO firmware ( może je ulepszasz - przerabiasz) i budujesz swoją autorską wypasiona mechanikę.

Nawet najnowsza konstrukcja bardzo ładna i staranna z Kielc - pewnie będzie nadal REP-RAP-em . . . a także zapowiedziana konstrukcja z Wrocławia

(pewnie zaraz odezwą się głosy o samoreplikowaniu itd ...)

PYTANIE - czy mamy w Polsce jakąś DRUKARKĘ 3D ?

(i podkreślam - nie ma się czego wstydzić że coś jest REPRAPem)
Ostatnio zmieniony 17 gru 2013, 19:41 przez SWJ, łącznie zmieniany 1 raz.
// Jarek

=========

... nie tylko drukowanie..

Awatar użytkownika
marek91
Kontaktowanie:

Postautor: marek91 » 17 gru 2013, 19:41

Tomek75 pisze:Co do sztywności tej konstrukcji to faktycznie jest wybitna skoro pod wpływem naciągu paska zapada się. :bania:

To chyba mniej więcej tak jak podczas skręcania obudowy z dibondu o czym pisałeś w swoim wątku :) "wchodzi jak w masło", ja paski naciągnąłem bez problemu nic się nie zapadło :git:

Tomek75 pisze:Gdybyś prześledził mini blog odnośnie relacji z jej budowy być może byś to też zauważył co zresztą zrozumiał sam twórca drukarki wycofując ją ze sprzedaży. Ciekawe dlaczego?

Gdybyś zapytał o to producenta zamiast się awanturować to na 100% dostałbyś odpowiedz, ja wiem czemu ale nie napisze bo przecież wiesz lepiej niż sam producent ;)

Tomek75 pisze:To co jest znamienne na tym forum to brak możliwości krytycznego spojrzenia na temat. Jeżeli ktoś pisze niestety niepochlebną prawdę jest od razu piętnowany i pokazywany palcem ;)

Od tego forum jest, pisz co chcesz, tylko zauważ jeśli piszesz że coś jest do du*y to jeszcze nic nie znaczy, jednak jeśli napiszesz że produkt X jest słaby w porównaniu z produktem Y, (bo np. masz obydwa) to już inaczej sprawa wygląda, masz jakieś porównanie.
Przykładowo gdybyś kupił Opla i napisał że jest do kitu ale nigdy nie miałeś innego auta... :mrgreen: sam rozumiesz :mrgreen:

Pierwszej linijki nie skomentuje ...

Awatar użytkownika
Tomek75

Postautor: Tomek75 » 17 gru 2013, 19:52

marek91 pisze:To chyba mniej więcej tak jak podczas skręcania obudowy z dibondu o czym pisałeś w swoim wątku "wchodzi jak w masło", ja paski naciągnąłem bez problemu nic się nie zapadło

Widocznie mam za dużo siły a drukarka jest skierowana nie dla mężczyzn tylko dla dzieci :git:

W swojej relacji nie pisałem że coś jest złe i niedobre tylko rzetelnie opisywałem to jak drukarka powstawała. Wiec każdy kto ją przeczyta może sobie wyrobić opinię a jeżeli ktoś to już kupił to myślę że ta relacja na pewno mu pomoże w budowie. Niestety nie zauważyłem twojej relacji z budowy tej drukarki. ;) Mam nadzieję że informacja o sprężynie ci się przydała :git:

Co do konsultacji z producentem to po 1. Wystarczy napisać instrukcję montażu i kontakt będzie ograniczony do minimum. Po 2 jeżeli otrzymuje od twórcy drukarki delikatnie mówić mało merytoryczne odpowiedzi i z każdym mailem widzę że facet nie ogarnia tematu to dzięki za taką pomoc :piwo:

Awatar użytkownika
marek91
Kontaktowanie:

Postautor: marek91 » 17 gru 2013, 20:06

Tomek75 pisze: marek91 pisze:To chyba mniej więcej tak jak podczas skręcania obudowy z dibondu o czym pisałeś w swoim wątku "wchodzi jak w masło", ja paski naciągnąłem bez problemu nic się nie zapadło

Widocznie mam za dużo siły a drukarka jest skierowana nie dla mężczyzn tylko dla dzieci :git:

Na takie teksty jest tylko jedna odpowiedz ;)
http://grapefruits.files.wordpress.com/ ... use-it.png

Tomek75 pisze:W swojej relacji nie pisałem że coś jest złe i niedobre tylko rzetelnie opisywałem to jak drukarka powstawała. Wiec każdy kto ją przeczyta może sobie wyrobić opinię a jeżeli ktoś to już kupił to myślę że ta relacja na pewno mu pomoże w budowie. Niestety nie zauważyłem twojej relacji z budowy tej drukarki. ;) Mam nadzieję że informacja o sprężynie ci się przydała :git:

Za informację o sprężynce dzięki przydała sie, choć tak naprawdę u mnie wystarczyło do sprężynki wsadzić na obydwu końcach krótkie śrubki M4 i problem rozwiązany.
Mojej nie zauważyłeś bo stwierdziłem że bez sensu robić drugą równolegle, choć poczatkowo miałem taki zamiar.

Tomek75 pisze:Co do konsultacji z producentem to po 1. Wystarczy napisać instrukcję montażu i kontakt będzie ograniczony do minimum. Po 2 jeżeli otrzymuje od twórcy drukarki delikatnie mówić mało merytoryczne odpowiedzi i z każdym mailem widzę że facet nie ogarnia tematu to dzięki za taką pomoc :piwo:

Jeśli już natrafiłem na jakiś problem to wystarczył jeden telefon i sprawa rozwiązana po 1 minucie, instrukcja to fakt... ja nie mogłem znaleźć jak stół poskładać więc musiałem:
http://grapefruits.files.wordpress.com/ ... use-it.png

:git:

randrall

Postautor: randrall » 17 gru 2013, 20:07

Oczywiście tam gdzie będą pieniądze kończą się sentymenty. Każdy, kto stara się zarobić na swoim produkcie nie udostępni szczegółów konstrukcji bo okazałoby się że "król jest nagi" a drukarka wcale nie taka super. Prowadzę sporą firmę w całkiem innej branży i doskonale wiem jak to jest. Każdy ma tajemnice i tak musi być, dlatego jest wywiad gospodarczy a chinole wszystko co warte skopiowania - kopiują.
Mój przypadek. Zdecydowałem się na drukarkę i3 wiedząc doskonale, że będzie niedoskonała ale chciałem uzyskać min know-how. Zbudowałem ją od podstaw, kupując podzespoły na całym świecie podejrzewając że kity sprzedawane w różnych e-sklepach będą tak dobrane aby zmaksymalizować zysk sprzedającego. Takie jest prawo ekonomii. Po zbudowaniu widzę, że miałem rację. Pomimo zastosowania drozszych komponentów drukarka wyszła mi o ok. 1000 zł taniej od prawie każdej na rynku (w kicie). Tworzę teraz zestawienie aby się nim podzielić bo ja nie zamierzam handlować drukarkami, uczę się nadal aby zbudować drugą już lepszą ale dalej z dostępnego BOM-u a nie jest o to łatwo bo ciężko dojść do szczegółów.
Podobnie jest z elektroniką. Kupna nie daje takiej frajdy jak zrobiona od PCB.
Od 10 dni nie śledziłem forum bo byłem na nartach w Dolomitach ale jak przejrzę forum to jeszcze się odezwę ...
I will back ... :mrgreen:
Urodziłem się zmęczony - żyję aby odpocząć

Awatar użytkownika
BlazakoV

Postautor: BlazakoV » 17 gru 2013, 20:14

drukarka to maszyna CNC a nie komoda z IKEI, tu trzeba przy montażu myśleć i wykazać odrobinę własnej inicjatywy, czasem trzeba coś dociąć, przeszlifować czy rozwiercić i to bez znaczenia czy będzie to kit za 800 czy 2800zł.
Guzik prawda. Nawet kit za 100$ powinien być dopracowany tak aby umiała go złożyć małpa. Jak z jakiegoś powodu tak nie jest (i wykluczamy tu historie typu błąd przy pakowaniu który zawsze może się zdarzyć) to powinno być to jasno i wyraźnie zaznaczone aby nie było przykrych niespodzianek. Chociażby dlatego, że nie każdy ma wiertarkę i szlifierkę pod ręką. To kwestia podejścia do klienta.

@SWJ, RepRap to też drukarka. Z gruntu jednak masz rację - żadna z polskich konstrukcji nie wyszła ponad poziom RepRapa (Zortrax jest ZAPOWIEDZIĄ z premierą opóźnioną już o ponad rok więc ciężko o nim gadać). Drogie podzespoły i wysoka cena nic tu nie zmieniają - jak Slic3r miał problemy z wymiarami tak ma dalej i pewnie jeszcze długo mieć będzie. Nie oznacza to, że te drukarki są złe - ale do profesjonalnych maszyn brakuje im więcej niż dużo. Maszyna jest tak dobra jak jej najsłabszy element - obecnie w FDMach jest to soft.

A tak swoją drogą to zbaczamy z tematu.

Wróć do „Na Każdy Temat”