Łącznik osi Z

Konstrukcja drukarki
dpix2

Łącznik osi Z

Postautor: dpix2 » 22 cze 2013, 19:30

Wiajcie,

Skłądam właśnie Binone. Powiedzmy żę już kończę mechanikę, ale mam problem z łącznikiem osi Z. Czy silniki z pręten gwintowanym łączone są tylk przy pomocy tych plastikowych łączników skręcanych 4 śrubkami?
W takiej sytiacji, po złożeniu zarówno pręt jak i wałek silnika ślizgają się wewnątrz łącznika....

I czy to oznacza że cały ciężar osi X spoczywa na silnikaz Z, wciskając je do środka...?

Czy coś pominąłem?
pozdrawiam,
Piotrek

Awatar użytkownika
Fabrykator.pl
Kontaktowanie:

Re: Łącznik osi Z

Postautor: Fabrykator.pl » 22 cze 2013, 20:42

Zarówno pręt gwintowany jak i oś silnika owiń taśmą izolacyjną (może być zwykła, a najlepiej materiałowa). Ciężar osi spoczywa na silnikach

dpix2

Postautor: dpix2 » 23 cze 2013, 0:07

OK, dzięki za odpowiedź. Cała konstrukcja drukarki wydaje mi się bardzo fajna, ale zastanawiało mnie to rozwiązanie z silnikami Z ;) Owijanie taśmą, choć przyjemne, nie budzi mojego zaufania. Ale zrobię tak jutro skoro tak mówisz..
Szczególnie że pręty gwintowane Z nie za bardzo "spotykają się" z silnikami. 2 dni walczę z geometrią. Poziomice, huśtawki nakrętek i suwmiarka nie pozostawiają wątpliwości.

Jutro lutuje kabelki, mimo że kompletnie nie wiem od czego zacząć.
Przegrzebie na forum, ale nie wiem czy znajdę tam dokładnie jak połączyć moje 8 szt rezystorów do stołu?
Przydało by się w miarę krok po kroku jak się do tego zabrać.

Otrzymałem wózek osi X z miejscem na dwa ekstrudery. Zamontowałem jeden, musiałem zdemontować zaczepy pasków. Jak zamontować pasek, jeżeli się nie mieści zaczep obok eskturera?. W tym momencie przykręciłem go od dołu, ale jak trzeba do zetnę plastik i zamontuję od góry. Od dołu przebieg pasku jest trochę niekonwencjonalny.

Jak dotąd stwierdzam że montowanie tej drukarki kompletnie wykreśla człowieka z życia społecznego na parę dni, podobnie jak dobra gra. DO tego dochodzi "wewnętrzny niepokój" związany z jutrzejszym lutowaniem. Jakość elementów plastikowych otrzymanych od U-Design bardzo mnie pozytywnie zaskoczyła. Jak mój pająk tak będzie drukował to wyśle do niego skrzynkę piwa, aby miał co popijać podczas walki z reprapami.. ;) Poza tym opiszę na tym forum jak nietypowe mam zastosowanie na ten sprzęt...

Czym przykleić lustro do płyty ALU?

ps.
Spodziewajcie się nawałnicy głupich pytań jutro. Dorwałem się do lutownicy!

pozdrawiam,
Piotrek

Otrzymałem w zestawie filament w kolorze jasno-szarym. Jest to ABS?

mały_inżynier

Postautor: mały_inżynier » 23 cze 2013, 1:08

dpix2 pisze:Czym przykleić lustro do płyty ALU?

Raczej nie powinno się przyklejać szyby tylko posmarować pastą termoprzewodzącą i przypiąć klipsami/przykleić taśmą. Płyta alu pod wpływem temperatury się wygina i szyba po przymocowaniu np. silikonem również potrafi się wykrzywić.

Wróć do „Mechanika”