Strona 1 z 1

Filmy związane z drukiem 3d

: 25 maja 2018, 2:59
autor: mistudio
Cześć,
Chcieliśmy pochwalić się naszym kanałem youtubowym. Druk 3d planujemy wykorzystać do tworzenie rekwizytów do animacji poklatkowej oraz do animatroniki(za wikipedia: "tworzenie efektów specjalnych, w oparciu o sterowanie kukiełkami i innymi obiektami za pomocą urządzeń elektromechanicznych").
Na początek zachęcamy do obejrzenia naszego najnowszego filmu w którym tworzymy prezent na dzień matki: podstawkę pod telefon. Pokazujemy cały proces od projektowania w Fusion 360, poprzez wydruk, wygładzania aż po lakierowanie. Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektu końcowego jednak chętnie posłuchamy opinii osób z forum które mają większe doświadczenie w wykańczaniu wydruków 3d.
https://youtu.be/QCzLf5228Gw

Na naszym wcześniejszym filmie drukujemy palec sterowany przez Arduino. Jest to część opensourcowego projektu InMoov który znaleźliśmy w sieci. To pierwszy krok do realizacji humanoidalnego robota.
https://youtu.be/rWRmrG9HC_A
Zachęcamy do obejrzenia. Wasze konstruktywne uwagi będą dla nas bardzo cenne.
Pozdrawiamy

ps. Korzystamy z drukarki PRUSA I3 MK2, PLA (zakupiony na stronie prusa)

Re: Filmy związane z drukiem 3d

: 08 cze 2018, 19:42
autor: FilamentX.pl
Bardzo fajne filmy :git:

Re: Filmy związane z drukiem 3d

: 15 cze 2018, 23:35
autor: mistudio
Dziękujemy:) Jesteśmy już blisko ukończenia ręki do robota, poszło ponad 0,5 kg filamentu. Jak tylko wrócimy z wakacji bierzemy się dalej do roboty. Mam nadzieję, że uda nam się wypuścić kolejną relację do końca miesiąca.
Pozdrawiamy

Re: Filmy związane z drukiem 3d

: 11 lip 2018, 1:10
autor: mistudio
Cześć,
Zajęło to więcej niż planowaliśmy ale w końcu jest nowy film na naszym kanale:) Zapraszamy do obejrzenia, pokazujemy postęp prac nad humanoidalnym robotem. W tym odcinku przedstawiamy proces tworzenia ręki robota. https://youtu.be/aK_PA1V1OYg
Pozdrawiamy

Re: Filmy związane z drukiem 3d

: 06 sie 2018, 14:53
autor: Karol757
Ohoho. Kawał dobrej roboty. A filmy świetnie się ogląda :D