OLO - drukarka polimerowa ze smartfona

Ciekawostki wyszukane w sieci
Awatar użytkownika
Zoltan

Re: OLO - drukarka polimerowa ze smartfona

Postautor: Zoltan » 31 mar 2016, 9:19

Też myślę, że telefonem nie ma się co przejmować. Jeśli nawet się zagrzeje to zadziała throttling.
Ludzie używają telefonów do grania, internetu, oglądania filmów albo nawigacji (zwłaszcza w lecie daje to popalić) i sprzęt daje radę. Obecnie smartfon prędzej się zestarzeje aniżeli zepsuje :)

Olek87

Postautor: Olek87 » 31 mar 2016, 13:08

Zoltan pisze:Też myślę, że telefonem nie ma się co przejmować. Jeśli nawet się zagrzeje to zadziała throttling.
Ludzie używają telefonów do grania, internetu, oglądania filmów albo nawigacji (zwłaszcza w lecie daje to popalić) i sprzęt daje radę. Obecnie smartfon prędzej się zestarzeje aniżeli zepsuje :)

Masz rację. Nie pamietam kiedy udałoby mi sie unieruchomić mojego smartfona jakąś grą :) Mimo, że aż gorący bywa wtedy

jankess0493

Postautor: jankess0493 » 31 mar 2016, 16:03

Macie dużo racji, ale czy gracie na telefonie 2h albo dłużej? Tutaj jednak drukowanie trochę zajmuje, dodatkowo, oglądając, czy grając, trzymacie telefon w rękach, więc jakieś odprowadzanie ciepła jest. Tutaj telefon zamykacie w obudowie i jest tylko otwór na kabel zasilający :p
Oczywiście nie hejtuję samego pomysłu, bo projekt jest bardzo ciekawy, ale patrzę tak realnie na to, bo wiadomo, że filmiki zawsze pokazują super bajer, a w rzeczywistości wygląda całkowicie inaczej :p
Wiadomo, że są zabezpieczenia telefonów itp, żeby w razie grzania nie spaliły się, ale jednak dłuższe takie użytkowanie telefonu w końcu mu zaszkodzi :p No chyba, że mówimy o jednorazowym użyciu, żeby sprawdzić czy faktycznie fajnie to działa ;D

Awatar użytkownika
imrahil
Kontaktowanie:

Postautor: imrahil » 31 mar 2016, 16:32

pewnie już ktoś o tym pisał ale czy zamiast smarfona nie łatwiej byłoby postawić Raspberry Pi plus starą matrycę LCD od laptopa + sterownik LVDS z chin za $10-20 ?
pozdrawiam
Jarek

Awatar użytkownika
FlameRunner
Kontaktowanie:

Postautor: FlameRunner » 31 mar 2016, 16:53

Tyle że wtedy nie można by napisać "wystarczy smarfon", tylko by było "a, tutaj jeszcze małą czcionką napiszemy, że trzeba kupić jakieś dziwne graty za kolejne $100", ewentualnie musieliby dodać te graty do zestawu i podwoić cenę drukarki.
No i jeszcze dochodzi kwestia DPI, nawet niezbyt nowoczesny telefon pod tym względem rozwala matrycę laptopową na łopatki.

Awatar użytkownika
badman
Kontaktowanie:

Postautor: badman » 31 mar 2016, 17:27

Bardzo lubię oglądać tego gościa ;)

[youtube]k9WhQ7cC2fg[/youtube]

Awatar użytkownika
virgin71

Postautor: virgin71 » 31 mar 2016, 19:16

Ano, że używają czyjejś żywicy, większym problemem jest sama żywica i pierwowzór projektu: http://www.photocentric3d.com/#!social-forum/wqcvt

Awatar użytkownika
Fabrykator.pl
Kontaktowanie:

Postautor: Fabrykator.pl » 31 mar 2016, 19:19

Nie jest problemem żywica. Jest kilku producentów żywic, które się utwardzają w świetle 450-490nm ;)

Awatar użytkownika
kopytko

Postautor: kopytko » 31 mar 2016, 19:52

Tylko nadal mnie męczy ta myśl, jak oni udostępniają żywicę światło utwardzalną w przejrzystych butelkach :)
Wg mnie produkt naprawdę fajny i na pewno będzie rozwijany w inne wielkości.
Dodatkowo jeżeli się przyjmie, to znajda się kity z matrycami Led , które będą zwiększać rozdzielczość itp.
Jeden minus te żywice są zapewne jednorazowe, buteleczka na obiekt. Wątpię aby była możliwość późniejszego zlewania a jak widać koszt jest mega wielki jak na nasze Polskie warunki.
Oczywiście znajdą się tacy co napiszą zaraz ,że cena nie jest wysoka... ale to może dla 10% użytkowników drukarek 3d w Polsce.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki:
:idea: Prusa i3 półakryl 10mm :idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC

oskar

Postautor: oskar » 31 mar 2016, 19:57

Pisałem wcześniej, że te buteleczki to marketingowy chwyt. Potwierdzenie tego jest w filmiku, który wkleil badman

Wróć do „Polecane WWW”