Spalony Zortrax

Awatar użytkownika
Fabrykator.pl
Kontaktowanie:

Re: Spalony Zortrax

Postautor: Fabrykator.pl » 16 maja 2016, 12:45

Balgator pisze:
Fabrykator.pl pisze:Decoupled Period w Repetierze to się zdaje zwie (lub jakoś podobnie, bo z pamięci klepię).
Ot kolejny dowód na to, że OpenSource jest lepiej przygotowany pod kątem zabezpieczeń w porównaniu do komercyjnego produktu za niemałe pieniądze.

A takie szybkie pytanie - elektronika Unique One ver. A i B oparta na Sunbeam, posiada tego typu zabezpieczenie? A jeśli tak, to jest to zabezpieczenie przy wypadnięciu termistora z bloku czy też grzałki z bloku grzewczego?

Tak, gdyż jest to po stronie firmware a nie po stronie elektroniki. Jeśli wypadnie ci termistor z bloku, to firmware odczyta, że mimo załączonej grzałki temperatura nie rośnie w zadanym czasie i odetnie zasilanie grzałki.

multimen

Postautor: multimen » 07 mar 2017, 8:18

Ładnie hmmm raczej termistor nie byl w kontakcie z blokiem grzejnym brak termistora powinien wywalic blad , ale termistor poza blokiem moze doprowadzic do przegrzania tylko czy az do samo zaplonu ? Nie wiem jak zbudowana jest glowica ja w mojej mialem przypadek ze rozgrzalem glowice do 360 stopni bo wypadl termistor z bloczku byl swad ale nic sie nie zapalilo natomiast 2 razy moglbym spalic dom haha raz przez przekaznik 40A sterujacy grzaniem stolu a dwa to uzbrojony przez producenta stol 300x200 MK2 niestety kabel mial wiecej izolacji niz miedzi tak ze, polecam przykrecac termistor do bloczku i wymieniac kable stolu grzejnego jesli sa podajzanie cienkie. Marlin ma zabezpieczenie na 270 stopni tak ze nie uda sie spalic drukarki jesli termistor dziala poprawnie. Przytocze tez jeszcze jedna historie w pospiechu sciagalem szpachelka wydruk rzucilem ja na stol i puscilem drukowanie a ze bylo ciemno bo druk byl w nocy rano byla niespodzianka wydruk wygladal nieziemsko a wina byla szpachelka wpadla na przekaznik stolu i stol grzal ile dal rady naszczescie byl aluminiowy i nie przepalily sie odwody grzejne ;).

Garreth
Kontaktowanie:

Postautor: Garreth » 07 mar 2017, 17:16

Moze dojść do zapłonu. Był filmik jak gość testował w kontrolowanych warunkach takie rozgrzanie głowicy niekontrolowane. Cały blok się roztopił, a zaczęło się palić wszystko w około.

Awatar użytkownika
FlameRunner
Kontaktowanie:

Postautor: FlameRunner » 07 mar 2017, 17:44

W drukarce, której dotyczy temat grzałka wypadła z bloku głowicy.
Problem z tymi naszymi niepozornymi drukarkowymi grzałeczkami jest taki, że "na wolności" błyskawicznie rozgrzewają się do czerwoności i piszę to w znaczeniu dosłownym.

O ile mi wiadomo, grzanie głowicy zacięte w pozycji "pełna moc" z grzałką poprawnie siedzącą w bloku w drukarce M200 nie powoduje poważnego uszkodzenia drukarki, o pożarze nie wspominając.

Wróć do „Informator”