Witam nowych użytkowników

bh91

Re: Witam nowych użytkowników

Postautor: bh91 » 05 lip 2016, 23:54

Witam Panowie i Panie!
Zarejestrowałem się niedawno na wasze forum choć przeglądam ukradkiem od dawna :) Nabyłem swoja drukarkę w formacie DELTA i rozgryzam sobie jej zagadnienia korzystając z doświadczeń nabytych na frezarce i laserze CNC. Po pierwszych wydrukach jestem zafascynowany tą technologią (zawsze jak brakowało mi jakiegoś plasticzka, to teraz go będę mógł zrobić :D). A maszynka właśnie ma głównie służyć po opanowaniu do drukowania złączek do płyt od poszycia modeli. Posiadają one dziwne formy wiec tak jakby w sam raz dla drukarki :) Życzę wszystkim udanych wydruków i niekończącej się rolki filamentu :piwo:

comek

Postautor: comek » 24 sty 2017, 0:44

Dzień dobry!
Jestem tu nowy więc wypadałoby się przedstawić. Nazywam się Michał jestem z 3miasta i chwilowo nie mam drukarki. Mam pewne doświadczenie z ZORTRAXEM i 3DKREATOREM które miałem od kumpli a teraz szukam czegoś własnego. I tu pytanie do użytkowników jak duża jest różnica miedzy tym co używałem a taką Prusą i3? Tzn nie chodzi mi o budowę bo to akurat widzę (przeraża mnie wizja latającego stołu ..... ) tylko o łatwość użytkowania. Drukarka ma być do celów komercyjnych zależy mi na przyzwoitej jakości wydruku i bezawaryjnej obsłudze. To co zaobserwowałem to

1. Kreator jest dużo bardziej tolerancyjny od Zortraxa pod względem materiału
2. Z-Suite jest lepszy od Cury (może to nic odkrywczego, może to herezja, nie wiem jaka jest powszechnie panującą opinia, ale w trybie "leniwca" - drukowanie na opcjach domyślnych, efekty na Zortraxie były lepsze. Łatwiej tez obrabiało się model, i domyślne podpory były dużo sensowniejsze.
3.Pomimo przerzucenia (wydawało mi się) 1:1 parametrów z Cury do Slic3ra efekty były marne

Co wybrać ? Używany zortrax, używany kreator czy nowa prusa? Jak duże są różnice w obsłudze i serwisie? I jakie są koszty serwisu zakładając podstawową wiedze techniczną i pewną dozę samodzielności?

p.s Dane bezwzględne i techniczne producenta nic mi nie mówią. Tak samo testy, których jest pełno w internecie. Poszukuje opinii na tle tego co znam (zortrax 3Dkreator) bo to chwilowo jedyna miarodajna dla mnie jednostka porównawcza!

Chyba trochę się rozpisałem jak na pierwszy post...

Awatar użytkownika
Vipcioo
Kontaktowanie:

Postautor: Vipcioo » 28 sty 2017, 0:53

Cześć Comek
Zdarzało mi się, że przerzucałem projekt z cury do Slic3ra i ten twierdził, że go nie może druknąć, bo są błędy.
Są różne algorytmy cięcia i niektóre projekty wychodzą lepiej tu, a inne tam. To wszystko jest do testowania i gustów.
Każdy ma własne preferencje, bo każdy też inne oczekiwania i tartget jakości.

Pozdrawiam
Sławek
=====================
Kossel Plus + moje mody

Valdi

Postautor: Valdi » 08 lut 2017, 20:02

Witam userów,
nastała wielka chwila i z forum FPV przywędrowałem na to forum :)
Ano w planach był zakup prime3d lub oryginalna prusa ale jakoś tak kilka osób namówiło mnie na budowę.
W planie zbudowanie Mendel90 MDF.
A to oznacza że pewnie długa droga przede mną i pewnie dużo czytania i pytania :).

Witam
Valdi

Bready

Postautor: Bready » 23 lut 2017, 19:08

Witam userow.
Na imie mam Waldek ,z zawodu jestem elektronikiem ,jednym z ostatnich ktorzy maja jeszcze pojecie o lampach prozniowych :D ,mam 55 lat i mieszkam po drugiej stronie tej kaluzy ktora sie zaczyna na zachodnim wybrzerzu Europy.
Mysle ze wybaczycie mi ze nie bede uzywal polskich literek ,ale nie zawsze uzywam tego samego komputera ,a i pisanie w jezyku Polskim z ich uzyciem jakos nie idzie mi za dobrze.
Wlasnie od tygodnia mecze drukarke Tronxy P802E z plyta glowna Melzi 2.0_V5 ,ale to juz temat do innego dzialu.
Miala byc Anet A8 ,ale chinczyk wyslal co innego ,wlasnie negocjuje z nim czesciowy zwrot kosztow z tego powodu.

Pozdrawiam

arkomania

Postautor: arkomania » 24 lut 2017, 22:31

Witam.

Gdy będę chciał zrobić pierwszą na świecie drukarkę 3D opartą na lampach
to zwrócę się z pomocą do Ciebie.

To taki mały żart.

Choć za taką drukarkę na pewno zostałbym wyróźniony jakąś nagrodą.

Ja też jestem z wykształcenia elektronikiem i służę pomocą.

Witamy na Naszym forum.

Pozdrawiam

Arkadiusz G. arkomania

MagdaPolak

Postautor: MagdaPolak » 28 lut 2017, 18:32

Jestem pasjonatką nowych technologii i od niedawna interesują mnie drukarki 3D. Mam nadzieję, że uda mi się zdobyc tu niezbedną wiedzę w obsłudze własnej drukarki?

Awatar użytkownika
McKee

Postautor: McKee » 28 lut 2017, 23:22

MagdaPolak pisze:Mam nadzieję, że uda mi się zdobyc tu niezbedną wiedzę w obsłudze własnej drukarki?

Marne szanse - to forum już umiera.
Prędzej czegoś się dowiesz na: reprapy.pl
A bardziej zaawansowane rzeczy: fabrykator.pl

spalinowy

Postautor: spalinowy » 27 sie 2017, 18:20

Witam forumowiczów,

interesuję się drukarką 3D i tym jak działa, ale od strony softwarowej i może znajdę tu parę odpowiedzi.

Wróć do „Informator”