Drukarka z profili aluminiowych

Prezentacja naszych drukarek
awysocki93

Re: Drukarka z profili aluminiowych

Postautor: awysocki93 » 26 mar 2016, 23:59

Krzysztof rozumiem, że najlepsze będą takie http://www.aliexpress.com/item/Mechanic ... 2c8f81dafb w jakiejś drukowanej obudowie łączącej oba łożyska i śrubę trapezową? Co sądzicie o takim rozwiązaniu jak tutaj? Wydaje mi się dosyć ciekawe, miał ktoś z tym do czynienia?

awysocki93

Postautor: awysocki93 » 26 maja 2016, 18:34

Witam ponownie. Powróciłem do budowy drukarki. XY jako tako działa, pora na przerobienie osi Z. Poniżej zdjęcia jak to teraz wygląda, dodam jeszcze jakiś naciąg paska napędzającego śruby. Śruby Tr10x2, wałki 10mm, długie łożyska 55mm. Pasek mxl, zębatki 40 zębów. Blachę na stół dałem 5 mm. Zastanawiam się czy nie lepiej byłoby dać blachę+szkło? Od spodu wykorzystam profile i zrobię jakąś izolację tego stołu żeby nie uciekało ciepło. Zmieniam także wózek głowicy bo tamten był, że tak powiem "debilnie" zaprojektowany... :D Macie jakieś uwagi do tego? Ta zielona obudowa łożysk i nakrętki ma 290 mm szerokości. Orientuje się ktoś może ile mniej więcej wydrukowanie czegoś takiego może kosztować? Będą w niej jeszcze otwory na śruby żeby przykręcić ją do profili.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
FlameRunner
Kontaktowanie:

Postautor: FlameRunner » 26 maja 2016, 22:47

Co do tego zielonego dużego. Po co coś takiego drukować? Nie lepiej załatwić to łożyskami i nakrętkami z kołnierzami i odpowiednio wyciętym kawałkiem aluminium? Zainspiruj się rozwiązaniem z UM2.

awysocki93

Postautor: awysocki93 » 27 maja 2016, 0:26

Dobry pomysł, musiałbym zastosować łożyska z prostokątnym kołnierzem i ściąć kołnierz w nakrętce z brązu żeby nic nie wystawało na zewnątrz drukarki. Ciężko tnie się taki brąz? Na szybko stworzyłem coś takiego ale nie wiem czy takie zagięte aluminium to dobry pomysł :
Obrazek
Chciałbym wykorzystać do tego te profile 20, które mam. Mógłbym też wszystkie te łożyska połączyć jednym dużym kawałkiem blachy albo grubej plexy i do niej przykręcić stół?

awysocki93

Postautor: awysocki93 » 27 maja 2016, 9:25

BTW, znacie jakąś firmę, która tanio wykona taki uchwyt i stół?

awysocki93

Postautor: awysocki93 » 27 maja 2016, 12:59

Trochę to zaktualizowałem. Znalazłem pasujący kątownik aluminiowy 40x30 o grubości 3 mm. Sam go ponawiercam, okazało się że mam dostęp do wiertarki stołowej. Dodałem jakieś naciągi paska, koła są zrobione z łożysk z flanszą. Tak to teraz wygląda:
Obrazek
A propo zakładania zębatek na śruby, czy można je zakładać bezpośrednio na gwint czy może lepiej stoczyć i zakładać na gładką powierzchnię? O dziwo po tych przeróbkach nie straciłem zbyt wiele przestrzeni w osiach X i Y bo wciąż mam 290 x 290. W osi Z 310. Narazie zostawiam osie X i Y na wałkach 8 mm, liczę na to że będę mógł na tym wydrukować części by przerobić to na wałki 12 mm.

awysocki93

Postautor: awysocki93 » 28 maja 2016, 12:36

Temat będzie kontynuowany tutaj: http://fabrykator.pl/board/viewtopic.php?f=87&t=265

Wróć do „Nasze drukarki”