Drukarka typu H-bot na profilach 30

Prezentacja naszych drukarek
Awatar użytkownika
Fabrykator.pl
Kontaktowanie:

Re: Drukarka typu H-bot na profilach 30

Postautor: Fabrykator.pl » 13 gru 2015, 17:11

Tak, przedłużane, mieszczące w sobie 2 łożyska liniowe będzie ok.

Peak

Postautor: Peak » 13 gru 2015, 17:18

Artu pisze:
A nie lepiej na oś Z dać jeden silnik napędzający obie śruby :roll: Nie było by niebezpieczeństwa "koszenia" stolika przy utracie kroków przez jeden z silników :git:

Jako, że pracuję od ponad pół roku na drukarce z takim właśnie rozwiązaniem (ogólnie podobna do Twojej, ale prawdziwy Hbot), także ja mogę Ci polecić ten patent z jednym paskiem. U mnie wprawdzie wszędzie są silniki Nema23, ale sterowane ze zwykłych stepsticków. Dodatkowo tak jak koledzy proponowali, na osi Z zastosowałem przekładnię 2:1.
Mój stół także jest ciężki, to jedna płyta aluminiowa 6mm, plus profile aluminiowe, plus grzałka 25x25cm z hartowaną szybą. Na dwóch zdjęciach widać jaki gruby jest stół. Tak, wyszedł z tej drukarki mały czołg, ale co tam, jest przynajmniej zabawa.
Załączniki
CAM00557.jpg
CAM00553.jpg
CAM00699.jpg
CAM00700.jpg

badboy_89
Kontaktowanie:

Postautor: badboy_89 » 13 gru 2015, 18:58

Mały UPDATE:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wózek i szyna HIWIN 12
Łożyska w obudowie przedłużanej na OŚ Y "12"
Napęd OSI Z na jednym silniku z przełożeniem 1:2

Awatar użytkownika
Sławek

Postautor: Sławek » 13 gru 2015, 20:58

Mam nadzieję, że znajdziesz paski zamknięte o długościach które potrzebujesz ;)

Pozdr

Awatar użytkownika
Hrumque

Postautor: Hrumque » 13 gru 2015, 22:49

Sławek pisze:Mam nadzieję, że znajdziesz paski zamknięte o długościach które potrzebujesz ;)

Pozdr

Przecież nie musi szukać w takim pasującym rozmiarze. Przecież ten trójkąt śruba-silnik-śruba dla osi Z nie musi być trójkątem - może dodać gdzieś rolkę napinającą (albo dwie), które skasują luz i nadmiar paska, choćby to miało przybrać kształt litery T. Co swoją drogą polecam, by pasek obejmował (równocześnie) więcej zębów na małej zębatce silnika, by nie było jak na rysunku że pasek "ledwo dotyka" silnika...
Clipboard01.jpg

(sory za projekt w paincie ;) )

Awatar użytkownika
g4ever
Kontaktowanie:

Postautor: g4ever » 13 gru 2015, 23:19

Sławek pisze:Mam nadzieję, że znajdziesz paski zamknięte o długościach które potrzebujesz ;)

Pozdr

Oj Sławku, mówisz masz :D

Awatar użytkownika
Sławek

Postautor: Sławek » 14 gru 2015, 6:33

g4ever pisze:

Pozdr

No nie mów, GT2 ? :D muszę przegladnąć zatem :piwo:

Awatar użytkownika
g4ever
Kontaktowanie:

Postautor: g4ever » 14 gru 2015, 6:54

Sławek pisze:
g4ever pisze:

Pozdr

No nie mów, GT2 ? :D muszę przegladnąć zatem :piwo:

w tej chwili MXL mam zamknięte długie ale GT2 też mogą być, tylko jaki potrzbujesz

Awatar użytkownika
STELMI
Kontaktowanie:

Postautor: STELMI » 14 gru 2015, 9:00

badboy_89 pisze:
Artu pisze:A nie lepiej na oś Z dać jeden silnik napędzający obie śruby :roll: Nie było by niebezpieczeństwa "koszenia" stolika przy utracie kroków przez jeden z silników :git:

Myślałem o tym jednak czy taka nema 17 0.5N bez problemu pociągnie wage tego stolika ? teraz w mendlu mam 2 silniki a podnoszony jest tylko wózek osi x z ekstruderem i lama. A tutaj Bedzie Aluminium + szkło...

mój silnik waży dobre kilka kilogramów, mam 3 śruby trapezowe i tylko jeden silnik i nie mam problemu z poruszaniem stołem, więc na pewno da radę

Awatar użytkownika
Sławek

Postautor: Sławek » 14 gru 2015, 10:07

STELMI pisze:
badboy_89 pisze:
Artu pisze:A nie lepiej na oś Z dać jeden silnik napędzający obie śruby :roll: Nie było by niebezpieczeństwa "koszenia" stolika przy utracie kroków przez jeden z silników :git:

Myślałem o tym jednak czy taka nema 17 0.5N bez problemu pociągnie wage tego stolika ? teraz w mendlu mam 2 silniki a podnoszony jest tylko wózek osi x z ekstruderem i lama. A tutaj Bedzie Aluminium + szkło...

mój silnik waży dobre kilka kilogramów, mam 3 śruby trapezowe i tylko jeden silnik i nie mam problemu z poruszaniem stołem, więc na pewno da radę

Jaki masz silnik, że waży kilka kg ? ;)

Wróć do „Nasze drukarki”