Drukarka typu H-bot na profilach 30

Prezentacja naszych drukarek
badboy_89
Kontaktowanie:

Drukarka typu H-bot na profilach 30

Postautor: badboy_89 » 09 gru 2015, 4:22

Witam, projektuje drukarke typu h-bot na bazie dddbota i innych konstrukcji podejrzanych tutaj na forum:

wszystko na wałkach fi 12, silniki nema 17, ramps 1.4 wymiary zewnetrzne 400 x 400 x 430, wszystko jest jeszcze na etapie projektowania pomysłów itp, prosiłbym o jakieś sugestie, profile aluminowe 30 x 30. pod stolik 20 x 20. Glowica Lama 3d 1.75, ekstruder goliat. wyłaczniki krańcowe optyczne, i chciałbym zrobić auto bed leveling. ( jeszcze nie wiem jak) nie wiem tez czy wystepuja zebatki na walki fi 12 ? i czy paski mi do tego zrobia bezkoncowe ?. Całość bedzie obudowana plexi, z otwieranymi drzwiczkiami, na dnie elektronika z chlodzeniem plus wyświetlacz lcd.

czy ktos zna sklep z akcesoriami cnc online z koszykiem zakupów i cenami ? bo napisalem do jednej znanej firmy online o wycene ale chyba nikomu sie niechce na miala odpisac...

Obrazek

Awatar użytkownika
zelek93

Re: Drukarka typu H-bot na profilach 30

Postautor: zelek93 » 09 gru 2015, 7:08

Dla jasności nie jest to układ H-bot. Proponowałbym zastosować układ corexy. Uprości kontrukcje do minimum. Jeśli chodzi o oś Z wałki można upchać pomiędzy profilami wraz z śrubami napędowymi i zyskaclć na większym polu roboczym.

Awatar użytkownika
STELMI
Kontaktowanie:

Postautor: STELMI » 09 gru 2015, 8:40

To nie HBOT - dużo bardziej przypomina moją drukarkę.
Popatrz na dalszych stronach, bo na pierwszej to wstępny projekt, później ewoluował, aż zrobiłem drukarkę na gotowo, znajdziesz dużo podobieństw

viewtopic.php?f=16&t=3929

Bc_3d

Postautor: Bc_3d » 09 gru 2015, 12:57

Mam drukarkę z tematu
viewtopic.php?f=16&t=2632&p=72887&hilit=idea+lab#p72887

i tu znajdziesz większość problemów i rozwiązań związanych z tą kinematyką

badboy_89
Kontaktowanie:

Postautor: badboy_89 » 09 gru 2015, 23:52

Witam dziekuje za odpowiedzi: faktycznie wsadzenie osi Z pomiedzy profile jest duzo korzystniejsze, przerobiłem również naped sledzac podane przez waz wątki obecnie wyglada to tak:

Obrazek
Obrazek

Co do niektórych cen info jakie uzyskałem od firmy akcesoria cnc:

Cena profilu aluminiowego 30x 30 za 1mb 45,51zł brutto
ciecie na wymiar od 1szt 3zł netto
kątownik uszytwniajacy 28 x 28 11,72 netto (tutaj robi sie spora suma jakbym chcial je wszedzie pozakladac jakas tansza opcja ? )
Stopki wachliwe 17zł netto / szt
wałek fi 12 2,5mb = 100zł brutto
blok lozyskujacy typu FF pod walek 12 = 49zł netto za sztukę.

Pytania jakie mnie nurtuja jakie zębatki na wałki fi 12 i jaki pasek do tego ? ( ktoś chetny na wykonanie na zamówienie ? )
mocowania pod nema 17 nie wiem jeszcze jakie?
czekam az przyslą mi goliata aby wózek do tego wymyslec, oraz jak łozyska w obudowie na wałek fi 12 po ktorych bedzie jedzila kareta. Jaka szerokość ?
kolejne ważne pytanie jaka śruba trapezowa ? zakładam fi 10 ale moze to przesada ? i do tego śruba w prostakatniej obudowie ? ( ktos na zamówienie ? )
Stolik narazie chcialem uzyc to co mam czyli mk2 plus szklo, ale moze faktycznie odrazu wieksze cos z aluminium ? kompletnie nie wiem jak sie zabrac do tego ? (jakie grzalki gdzie to zamówic itp)

mechanika osi X,Y chciałbym aby była taka jak na projekcie,jakos core x y mnie nie przekonuje...

Awatar użytkownika
g4ever
Kontaktowanie:

Postautor: g4ever » 10 gru 2015, 0:01

badboy_89 pisze:Witam dziekuje za odpowiedzi: faktycznie wsadzenie osi Z pomiedzy profile jest duzo korzystniejsze, przerobiłem również naped sledzac podane przez waz wątki obecnie wyglada to tak:

Obrazek
Obrazek

Co do niektórych cen info jakie uzyskałem od firmy akcesoria cnc:

Cena profilu aluminiowego 30x 30 za 1mb 45,51zł brutto
ciecie na wymiar od 1szt 3zł netto
kątownik uszytwniajacy 28 x 28 11,72 netto (tutaj robi sie spora suma jakbym chcial je wszedzie pozakladac jakas tansza opcja ? )
Stopki wachliwe 17zł netto / szt
wałek fi 12 2,5mb = 100zł brutto
blok lozyskujacy typu FF pod walek 12 = 49zł netto za sztukę.

Pytania jakie mnie nurtuja jakie zębatki na wałki fi 12 i jaki pasek do tego ? ( ktoś chetny na wykonanie na zamówienie ? )
mocowania pod nema 17 nie wiem jeszcze jakie?
czekam az przyslą mi goliata aby wózek do tego wymyslec, oraz jak łozyska w obudowie na wałek fi 12 po ktorych bedzie jedzila kareta. Jaka szerokość ?
kolejne ważne pytanie jaka śruba trapezowa ? zakładam fi 10 ale moze to przesada ? i do tego śruba w prostakatniej obudowie ? ( ktos na zamówienie ? )
Stolik narazie chcialem uzyc to co mam czyli mk2 plus szklo, ale moze faktycznie odrazu wieksze cos z aluminium ? kompletnie nie wiem jak sie zabrac do tego ? (jakie grzalki gdzie to zamówic itp)

mechanika osi X,Y chciałbym aby była taka jak na projekcie,jakos core x y mnie nie przekonuje...

Grzałka to silikonowa nie mk2, paski MXL lub GT2, MXL mam nawet szerokie na 9,5 mmi do tego zębatki 40 zębów z otworem wewnętrzym 12 mm http://blackfrog.pl/zebatki-i-paski-c-11_13.html/s=1
i wiele wiele innych :) mocowania i silniki też mam :)

badboy_89
Kontaktowanie:

Postautor: badboy_89 » 10 gru 2015, 0:12

g4ever pisze:Grzałka to silikonowa nie mk2, paski MXL lub GT2, MXL mam nawet szerokie na 9,5 mmi do tego zębatki 40 zębów z otworem wewnętrzym 12 mm http://blackfrog.pl/zebatki-i-paski-c-11_13.html/s=1

W takim razie juz wiem gdzie co nie co kupie, powiedz mi jeszcze otwór w tych zębatkach jestes w stanie przetoczyc na fi 12 na koncu aby bylo fi 12 przelotowo ? i od strony silnika jaka zebatka do tego na fi 5 aby wszystko zagrało jak trzeba ?

Awatar użytkownika
g4ever
Kontaktowanie:

Postautor: g4ever » 10 gru 2015, 0:14

badboy_89 pisze:
g4ever pisze:Grzałka to silikonowa nie mk2, paski MXL lub GT2, MXL mam nawet szerokie na 9,5 mmi do tego zębatki 40 zębów z otworem wewnętrzym 12 mm http://blackfrog.pl/zebatki-i-paski-c-11_13.html/s=1

W takim razie juz wiem gdzie co nie co kupie, powiedz mi jeszcze otwór w tych zębatkach jestes w stanie przetoczyc na fi 12 na koncu aby bylo fi 12 przelotowo ? i od strony silnika jaka zebatka do tego na fi 5 aby wszystko zagrało jak trzeba ?

zębatki 40 zębów mają przelotowo otwór 12 mm

badboy_89
Kontaktowanie:

Postautor: badboy_89 » 10 gru 2015, 0:37

a od strony silnika co proponujesz ? jakies gotowe rozwiazanie czy trzeba samemu cos dotoczyć ?

Awatar użytkownika
g4ever
Kontaktowanie:

Postautor: g4ever » 10 gru 2015, 11:01

badboy_89 pisze:a od strony silnika co proponujesz ? jakies gotowe rozwiazanie czy trzeba samemu cos dotoczyć ?

można dać na śruby zębatki 40 z na silnik zębatkę 20 z i połączyć to paskiem zamkniętym

Wróć do „Nasze drukarki”