Drukareczka na potrzeby modelarza

Prezentacja naszych drukarek
Awatar użytkownika
Joker 2

Re: Drukareczka na potrzeby modelarza

Postautor: Joker 2 » 06 sie 2015, 0:06

Witam

Nareszcie skompletowałem pozostałe materiały i mogę rozpocząć montaż całości .

Sławek pisze:Zamiast tej wątpliwej sztywności plexy polecałbym jednak coś drewnopodobnego, np. sklejkę ;)

Pozdr

Miły kolego sklejka nie jest materiałem konstrukcyjnym z technicznego punktu widzenia . Można z tego zrobić co najwyżej elementy ozdobne lub breloczki .

Obecnie używam drukarki VERTEX jest niezła ale są bardzo duże problemy z grzaniem się elektroniki i silników .
Postanowiłem mimo że prace były dość zaawansowane zmienić konstrukcje .

100_4041.JPG

Jak widać na zdjęciu całą elektronikę zamontowałem poza drukarka z tyłu . Została ona dodatkowo obudowana co zapewniło idealne warunki do chłodzenia .

100_4045.JPG

100_4044.JPG

Jak widać na zdjęciu chłodzenie zapewniają trzy wentylatorki .
Co do samego zasilacza , to dokładnie przestudiowałem wszystkie możliwe sugestie i wybrałem najbardziej mi pasujący .
Jest to używany zasilacz od gier bardzo podobny do tego ;

http://allegro.pl/zasilacz-microsoft-xb ... 04676.html

Mój ma na wyjściu 12 volt i moc 175 wat . Można kupić o różnych mocach i w różnej cenie .

100_4046.JPG

Zasilacze tego typu mają jeszcze dwie inne cenne cechy . Mają wyprowadzony przewód do uśpienia zasilania , ja chce to wykorzystać do zdalnego wyłączania drukarki ( np. nocą po skończonym druku ) . Drugie po przekroczeniu mocy znamionowej następuje automatyczne wyłączenie zasilania , można uruchomić go dopiero po odłączeniu zasilania i ponownym włączeniu .

Ponieważ jak zwykle wszystko musze zrobić po swojemu , wymyśliłem umieszczenie sterowania drukarki na specjalnej konsoli .

100_4039.JPG

100_4038.JPG

Ekranik umieściłem w specjalnie wydrukowanym pudełeczku , które zastało zamocowane do drukarki za pomocą uchwytu od nawigacji samochodowej .
Daje mi to możliwość ostawienia ekranu w dowolnym miejscu i pod dowolnym kątem . Dodatkowo na pudełku wstawiłem wyłącznik klawiszowy do uśpienia zasilania ( równoważne z wyłączeniem zasilania ) , przycisk zerowania elektroniki oraz diodę RGB niebieska zasilacz uśpiony , zielona zasilacz włączony oraz czerwona zasilacz wyłączony awaryjnie - przeciążenie . Jeszcze tak dla jaj założyłem woltomierz z amperomierzem ( leżał w szufladzie i się kurzył ) .
Całe zasilanie sprawdzone działa bez zarzutu , teraz pora na łączenie krancówek .

Pozdrowienia Joker - Edward
Dobre towarzystwo i kropla rumu , lub na odwrót .

Awatar użytkownika
Joker 2

Postautor: Joker 2 » 12 sty 2016, 12:28

Co by ktoś nie pomyślał że projekt upadł to spróbuję dopisać parę linijek . :oops:
Przy dotychczasowi pracy z drukarką przegrzewały mi się silniki . Postanowiłam to radykalnie zmienić ; :bania:

DSCF9149.JPG

Radiator 45 X 45 mm . Przyklejony na silikon termo przewodzący , nie jestem zwolennikiem taśm samoprzylepnych . :roll:

DSCF9150.JPG

Następnie wentylatorek i ozdobna osłonka . Całość skręcona dwoma szpilkami M 3 ciętymi z gwintowanych metrowych prętów .
Z silników usunąłem dwie z czterech śrub i zastąpiłem je szpilkami które mocno skręcają całość , pomiędzy radiator a wentylator dodałem podkładki żeby trochę odizolować wentylator termicznie .

DSCF9152.JPG

Następnie same silniki zostały wyrzucony poza komorę drukarki . Chciałem uniknąć zmian temperatur oraz dodatkowych przedmuchów od wentylatorów chłodzących . :mrgreen:
Dystans został wydrukowany z dwu czści i przykręcony do silnika czteroma długimi śrubami .

DSCF9154.JPG

Wewnątrz dystansu przykręcone jest sprzęgło na wałek napędu osi X i Y . Osie napędzane są bezpośrednio .
Dystans łączy jednocześnie zespół napędowy z obudową drukarki .

DSCF9160.JPG

DSCF9161.JPG

Tak wygląda gotowy zespół napędy osi X i Y . Całe ciepło jest rozpraszane poza komorą drukarki jednocześnie całość jest zwarta mechanicznie i mocna .

Joker :piwo:

Awatar użytkownika
Joker 2

Postautor: Joker 2 » 14 cze 2016, 23:31

Nareszcie z wielkim trudem udało mi się ukończyć część mechaniczną i elektryczną . Wszystko z chronicznego braku czasu ( modelarstwo ) jak jeszcze wycinanie styropianu na maszynce CNC .
Skonfigurowałem w / g opisu na " Feriar Laboratory " i niby wszystko gra ale ...
Po włączeniu i podaniu sygnału Auto Home na swoje miejsce jedzie tylko oś Y pozostałe stoją .
Może ktoś mi coś doradzi .

Joker

Wróć do „Nasze drukarki”