Drukarka 3D własnej konstrukcji

Prezentacja naszych drukarek
skmskm

Re: Drukarka 3D własnej konstrukcji

Postautor: skmskm » 10 maja 2015, 10:50

Pierwszy filmik z działania(na sucho):
[youtube]MhCVjgTmyd0[/youtube]

Awatar użytkownika
SWJ

Postautor: SWJ » 10 maja 2015, 10:54

ech muzyka wszystko popsuła ;-(

najlepiej daj z naturalnym dźwiękiem i nastaw by szybciej jeździła :-)
// Jarek

=========

... nie tylko drukowanie..

skmskm

Postautor: skmskm » 10 maja 2015, 14:14

Niestety nie potrafię przyspieszyć jej, zaczyna gubić kroki.
Wersja z dźwiękiem:
[youtube]yb4KJs_JCg0[/youtube]
Muszę pomyśleć o przebudowie w jakąś ciekawą i prostą konstrukcje(tylko nazbieram na nią kasy).

zdzban
Kontaktowanie:

Postautor: zdzban » 10 maja 2015, 15:00

Pisalismy na poczatku , naped na srubach osi zi i y to nie najlepszy pomysł który moze być związany z gubieniem kroków i szybkością.
Wydaje mi się że silniki mają wieksze opory do pokonamia niz na paskach i jeszcze takie duże śruby przy stole.
Chyba bedziesz musiał dać wieksze silniki lub zmienic konstrukcje z zastosowaniem łożysk liniowyc lub tulei samosmarujących.
Pozdrawiam Feniks-3D - części reprap

Awatar użytkownika
Markos

Postautor: Markos » 10 maja 2015, 15:06

Polecam ogarnąć jakiś fan duct do głowicy, bo przy takim rozwiązaniu jej chłodzenia możesz mieć problemy z jej zapychaniem :git:.
Drukarka P3Steel
Moja mała twórczość :)

skmskm

Postautor: skmskm » 10 maja 2015, 15:48

Niestety finanse nie pozwalały na lepszą konstrukcje, silniki kupiłem ze złomu :P , ale jest lepsza strona medalu za konstrukcje dałem około tylko 100zł(w tym profile i prowadnice).
Teraz zmieniam prace a w nowej firmie są z prawdziwego zdarzenia CNC, może uda mi się skorzystać.

Awatar użytkownika
Zoltan

Postautor: Zoltan » 10 maja 2015, 16:09

A może jakaś przekładnia na paskach rozruszałaby trochę Twoją drukarkę? Pomyśl, może uda się dodatkowe 2 kółka wkomponować.
Podkręć też prąd na stepstikach jeśli nie są na max.

skmskm

Postautor: skmskm » 10 maja 2015, 16:31

Zoltan pisze:A może jakaś przekładnia na paskach rozruszałaby trochę Twoją drukarkę? Pomyśl, może uda się dodatkowe 2 kółka wkomponować.
Podkręć też prąd na stepstikach jeśli nie są na max.

Prąd jest na max, wyżej pojawiają objawy przesterowania.
Przerobiłem głowice z 0.2mm na 1mm(wiertło :P , czas druku będzie rozsądniejszy.
Musze tylko oś X dopracować i będzie git do druku części na następną drukarkę albo przeróbkę tej, rama jest sztywna.

vinczuch

Postautor: vinczuch » 10 maja 2015, 23:44

Gubi kroki z prostego powodu:
Napęd masz na srubach M6, te maja skok 1mm, wiec żeby jechac z prędkością 40mm/s musi zrobić 40obr/sek a to daje 8000 kroków na sekundę. Przy takiej częstotliwości moment obrotowy silnika spada kilkukrotnie w stosunku do momentu trzymającego.
Wiec jesli przykładowo masz silniki 0.3Nm to przy 40mm/sek moment jest w zakresie 0.07Nm. Charakterystyki momentów obrotowych w funkcji prędkości obrotowej można znaleźć w necie - ale tylko dla popularnych silnikow.

Pomaga połączenie uzwojeń silnika tak aby zminimalizować indukcyjność uzwojeń (równolegle) no i podniesienie napięcia zasilającego stepsticki. Smarowanie śrub tez nie zaszkodzi.
"Albo znajdziemy drogę albo ją sami wytyczymy" - Hannibal

Awatar użytkownika
zelek93

Postautor: zelek93 » 14 maja 2015, 17:53

Cześć, według mnie to tylko do interesu będziesz dopłacał, wydrukowanie elementu wydłuży się n-krotnie ze względu na użyte przełożenie za czym idzie dłuższe utrzymywanie temperatur oraz praca silników czyli $. Myślę ,że na jednym większym wydruku stracisz więcej niż kupując pasek i dwie zębatki. Aktualnie na aliexpress z chin można za 3,5 dolara kupić zestaw 2 zębatkę i 2 m paska. Czyli jak za darmo :bania:

Poza tym druk czego kolwiek na tym to chyba męczarnia by była. :roll:

Wróć do „Nasze drukarki”