Top Weight Hardware - duża drukarka z Bydgoszczy

Prezentacja naszych drukarek
Awatar użytkownika
STELMI
Kontaktowanie:

Re: Top Weight Hardware - duża drukarka z Bydgoszczy

Postautor: STELMI » 14 lut 2017, 7:38

A co powiecie na filament od Devil Design? Bo te problemy (byćmoże to czysty przypadek) zaczęły się od zakupu tego filamentu. Wcześniej drukowałem z jakiegoś tańszego i wydruki były czasem lepsze czasem gorsze, ale raczej się dało wydrukować.

Przykładowo tutaj, poniżej są zdjęcia z wydrukiem, który szedł chyba 22h. W jednym miejscu widać ze silnik X (bądź Y, nie pamiętam jak miałem ustawione) zgubił krok i jest delikatne przesunięcie wydruku, ale dla pokazania klientowi taki wydruk wystarczył. Aha na tym wydruku są niedodrukowane wieżyczki, ale to moja wina, bo w Configu miałem limit Z wpisany na 200mm, a zamek miał 201 i ten 1mm szła ciągle na tym samym Z ;)

https://www.facebook.com/28635343140297 ... 1134665531

Yorg 68 pisze:
STELMI pisze:powinno wcisnąć płynący filament nawet w szybę

Nie zapominaj iż nie drukujesz ze stalowego drutu,
tylko z pręcika zrobionego z tworzywa. Tu masz w tym układzie najsłabsze ogniwo.
Radełko będzie przez momencik robić za frezarkę - a później będzie sobie kręcić w powietrzu.

McKee pisze:Jak, cytujesz to nie pozbawiaj czyjejś wypowiedzi kontekstu.
Skasowanie końcowej "mordki" zmienia całkowicie wypowiedź Stelmi'ego, a chyba wszyscy rozumiemy o co chodzi (i z przekładnią, i z dowcipem).

Dziękuję kolego, lepiej bym tego nie ujął ;)

Awatar użytkownika
syntetyczny
Kontaktowanie:

Postautor: syntetyczny » 14 lut 2017, 9:33

Sprężyna dociskowa w goliacie to podobno częsty powód "zapychania". Sławek coś o tym pisał.

Łącznik się zużywa, tak jak dysza i ma prawo się poddać. W końcu to jest nie małe ramie no i ciągłe szuranie dyszą po wydruku.
eppure si muove
sklep z akcesoriami RepRap http://www.byq3d.eu

Awatar użytkownika
STELMI
Kontaktowanie:

Postautor: STELMI » 14 lut 2017, 10:25

syntetyczny pisze:Sprężyna dociskowa w goliacie to podobno częsty powód "zapychania". Sławek coś o tym pisał

a jest jakiś sposób na to? Zeby wyeliminować kolejną z ew. przyczyn? (bo może ich być dużo, dlatego chcę po kolei wszystkie usuwać/wykluczać aż trafię na powód przeskakiwania)

Awatar użytkownika
syntetyczny
Kontaktowanie:

Postautor: syntetyczny » 14 lut 2017, 10:37

Coś słyszałem o skracaniu jej szlifierką kątową...
eppure si muove
sklep z akcesoriami RepRap http://www.byq3d.eu

Awatar użytkownika
STELMI
Kontaktowanie:

Postautor: STELMI » 20 lut 2017, 6:31

Drukarka opanowana - po zmianie filamentu na filament (co ciekawe tańszego producenta) innej firmy problem ustąpił, wydrukowałem już kilka kilkunastogodzinnych wydruków i są bliskie ide ideału. Wymiana łącznika (tak mi się wydaje, że to dzięki temu) pomogła w wydrukach nawisów, które teraz też pięknie wychodzą, a żeby nie być gołosłownym to wrzucam kilka zdjęć:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wróć do „Nasze drukarki”