Podłączenie zasilacza DELL DA-2 D220P-01 do RepRap'a

Podłączanie silników, elektroniki, krańcówek
Awatar użytkownika
feriar

Podłączenie zasilacza DELL DA-2 D220P-01 do RepRap'a

Postautor: feriar » 06 maja 2015, 16:51

Cześć,
ze względu na to że jest to dobry zasilacz do reprapów, dużej mocy (12V i 18A daje 216W) pozwalający na grzanie stołu, to postanowiłem skleić przyjemny poradnik jak go podłączyć do naszej drukarki :git:

1. Utnij wtyczkę (chyba że masz gniazdo to możesz pominąć ten krok)

2. Ściągnij izolację do samej tulei ferrytowej

3. Po ściągnięciu izolacji mamy tak przedstawione przewody:
Obrazek

W tym miejscu polecam zlutować ze sobą dwa przewody białe oraz dwa czarne jeżeli używamy podgrzewanego stołu. Wtedy podłączamy je w obwód sterujący grzaniem stołu w efekcie czego zmniejszy się spadek napięcia na tych przewodach pod dużym obciążeniem (grzaniem). Pozostały jeden biały i czarny wykorzystujemy do sterowania resztą elektroniki.

4. Aby uruchomić zasilacz to musimy zewrzeć przewód PS_ON z GND, ja u siebie zastosowałem przełącznik hebelkowy, który miałem na stanie.

I już, zasilacz jest gotowy. podczas pełnego obciążenia tzn. grzanie głowicy i stołu, napięcie mierzone na stole spada do 11.1V jednak nie wpływa to na czas grzania, w porównaniu z zasilaczem 12V 20A. Drukuję już na nim łącznie 40h i przy najdłuższym druku- 7h zasilacz był wyraźnie ciepły ale nie gorący, ani nie parzył.

:piwo:

Temat o zasilaczu

Obrazek
Jak zbudować drukarkę 3D, kalibracja drukarki 3D od podstaw, rozwiązywanie problemów z drukiem, Recenzje, Liczne poradniki i Kursy z zakresu programowania i tworzenia urządzeń znajdziesz na mojej stronie http://feriar-lab.pl ;) Zapraszam

patrykjj

Re: Podłączenie zasilacza DELL DA-2 D220P-01 do RepRap'a

Postautor: patrykjj » 13 sty 2016, 14:12

Witam , niezbyt rozumiem w jaki sposób mamy podłączyć pod stół grzany masz może jakieś foto?

filip_gd

Re: Podłączenie zasilacza DELL DA-2 D220P-01 do RepRap'a

Postautor: filip_gd » 27 sty 2016, 23:20

Korzystam z tego zasilacza już pół roku i nie ma z nim żadnych problemów.

Wróć do „Elektronika Ogólnie”