Skaczące wskazania temperatury extrudera - CoreXY

Tematy dotyczące mechanicznej konstrukcji drukarki
Fufo

Skaczące wskazania temperatury extrudera - CoreXY

Postautor: Fufo » 22 lip 2018, 12:15

Witajcie.
Mam problem ze wskazaniami temeratury extrudera w drukarce CoreXY xS na opeogramowaniu Repetier 1.0
Kiedy zakupiłem tę drukarkę przedrukowała bez żadnego problemu około 50 metrów filamentu ASA. Przy jednym z wydruków w jego połowie wyrzuciła problem z pomiarem temperatury hotendu i zatrzymała wydruk. Od tego czsu nie da się jej urzyc do wydruku. Po włączeniu raz pokazuje prawidłowy odczy temperatury extrudera a raz jakiś kosmos w stylu 40 stopni przy panującej 23 stopniowej aurze... Kiedy wskazania po włączeniu są prawidłowe po puszczeniu wydruku teperatura dochodzi do zadanej a potem zaczyna skakac o 50 stopni w dół i z powrotem w górę co po pieciu sekundach skutkuje wyrzuceniem odpowiedniego komunikatu w repetierhost i zakończeniem wydruku.
Do tej pory wymieniłem w niej termistor na inny ale nie dało to żadnego rezultatu więc jeszcze raz wymieniłem termistor ale nic sie nie zmieniło. Termistor siedzi w bloku grzejnym w paście termicznej co widac na zdjęciu. Może ktoś z Was byłby w stanie cos na to poradzić? Podobnego tematu nigdzie nie znalazłem.

Dziękuję
Załączniki
20180722_113032.jpeg
20180722_113013.jpeg
20180722_112842.jpeg

Wróć do „Mechanika”