Drukarka z systemu openbuilds wady ,zalety

Tematy dotyczące mechanicznej konstrukcji drukarki

kaloria

Re: Drukarka z systemu openbuilds wady ,zalety

Postautor: kaloria » 22 sty 2016, 16:27

olo2000pm pisze:Kaloria, piszesz sensownie i rozumiem o co Ci chodzi. Ale czy masz osobiste doświadczenie z tym systemem? Czy zbudowales coś w oparciu o te profile i rolki i stwierdziłes po czasie to o czym piszesz? A może masz jakieś źródła, jezeli tak to zapodaj linka.
Chce zbudować drukarkę w tym systemie i nie chce wpakowac się w jakiś "syf". Ale jeżeli tylko teorezujesz, to skończ już, bo niepotrzebnie mieszasz i wprowadzasz zwątpienie. Mnie teoria nie interesuje, tylko fakty, o tak jak MiniK . Ma osobiste doświadczenie i pisze rzeczowo.

Jak pisałem - moje pierwsze wrażenie było WOW. Nie budowałem, nie kupiłem. Mam za to przykre doświadczenia z pełzającymi tworzywami. A w tym systemie jest dokładnie ten sam problem. Nie duża siła na małej powierzchni - duże naprężenia - odciskający się (pełzający) plastik.
To będzie działać i będzie z czasem przysparzać problemy. Niektórzy aby czegoś się nauczyć muszą sami doświadczyć, a inni potrafią uczyć się na doświadczeniach cudzych. Ten system jest taki, że na świeżo, bez wnikania w szczegóły będzie dużo osób zadowolonych. Zapytaj ich o opinię po czasie. Pełzanie ma to do siebie, że potrzebuje godzin i obciążenia. Jeśli o tym zapomnisz, to z czasem będziesz ganiał trolla w drukarce i będziesz miał problemy z ustaleniem gdzie on jest.

Sławek pisze:Tak, i dochodzimy znowu do tego, że lozyska w obudowach otwartych nie mają luzu i sa lepsze od szyn hiwin i wozkow hehe ;) normalnie uwielbiam teoretykow ;)

Pozdr

Jak ktoś ma problemy to takie głupoty pisze. Łożyska mają luzy h6/H7. I to jest ostatnia moja odpowiedź na twojego posta.
to można w prosty sposób przerobić zwykłe profile - tu jest tylko frezowanie pod kątem

Ha, ha, ha. Doświadczenie w frezowaniu stopów aluminium. Nie będziesz wstanie uzyskać małej chropowatości powierzchni. Profile są z plastycznych stopów. Powierzchnię jaką dostaniesz po ekstrudowaniu w obróbce skrawaniem dostać już trudno.

MiniK widzę że masz u siebie silnik w osi X na profilu. Napisz jak to działa? Czy duże są opory? Jaki stosujesz silnik?

Stanowczo za wolno, jak na frezarkę-ploter. Są filmiki na YT.

Awatar użytkownika
Fabrykator.pl
Kontaktowanie:

Postautor: Fabrykator.pl » 22 sty 2016, 16:35

No PACZ, a jednak frezowałem aluminium na pikną gładź a jestem amatorem :) Normalnie zacznę chyba w totka grać :)
A, jeszcze dodam, że posuw miałem ręczny :)

Kaloria, zacznij pisać o rzeczach które przetestowałeś, miałeś w rękach, wiesz na 100% co i jak, bo już dałeś pokaz teoretyzowania w wielu tematach.

Awatar użytkownika
malyhenio1

Postautor: malyhenio1 » 22 sty 2016, 16:39

Każdy uczy się na swoich błędach, ćwiczyłem łożyska porysowane prowadnice, ćwiczę łożyska ślizgowe igusa narazić działa, co mi zaszkodzi pobawić się rolkami :bania:

Awatar użytkownika
imrahil
Kontaktowanie:

Postautor: imrahil » 22 sty 2016, 17:46

olo2000pm pisze:Czy to jest zbyt wolno?
https://youtu.be/3gpeDRt4V6I

ha! ten filmik pokazuje że można zrobić dwie niezależne głowice w drukarce - każda będzie miała dla siebie połowę pola roboczego :)
pozdrawiam
Jarek

Awatar użytkownika
kopytko

Postautor: kopytko » 22 sty 2016, 18:02

imrahil pisze:

ha! ten filmik pokazuje że można zrobić dwie niezależne głowice w drukarce - każda będzie miała dla siebie połowę pola roboczego :)

gDZIEŚ NA YOUTUBE ( nie mogę znaleźć) jest filmik gdzie drukarka ma dwie niezależne głowice, nie jest to w układzie i3 ale coś podobnego do UM , jedna głowica pracuje druga czeka w rogu, gdy zmiana koloru, ta pracująca odjeżdża w przeciwległy róg i rusza do pracy druga. Szukam jak znajdę link wkleję.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki:
:idea: Prusa i3 półakryl 10mm :idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC

Awatar użytkownika
imrahil
Kontaktowanie:

Postautor: imrahil » 22 sty 2016, 18:37

tak trochę offtopic - im bardziej kolega Kaloria obrzydza temat rolek, tym bardziej mi się one podobają :mrgreen:
chyba coś zaprojektuję w tym systemie 8-)
pozdrawiam
Jarek

Awatar użytkownika
malyhenio1

Postautor: malyhenio1 » 22 sty 2016, 18:55

imrahil pisze:tak trochę offtopic - im bardziej kolega Kaloria obrzydza temat rolek, tym bardziej mi się one podobają :mrgreen:

Może się jakoś zdzwonimy?

kaloria

Postautor: kaloria » 23 sty 2016, 2:56

krzysztof pisze:No PACZ, a jednak frezowałem aluminium na pikną gładź a jestem amatorem :) Normalnie zacznę chyba w totka grać :)
A, jeszcze dodam, że posuw miałem ręczny :)

Kaloria, zacznij pisać o rzeczach które przetestowałeś, miałeś w rękach, wiesz na 100% co i jak, bo już dałeś pokaz teoretyzowania w wielu tematach.

No popatrz, a Ra jakie? Jak nie Ra to Rz? Nie wiesz, to o czym piszesz? Podasz, będzie jakiś konkret. Tak biorę to za kolejną przekorę, którą nie warto zawracać sobie głowy. Mój sąsiad co frezarki w życiu nie widział uzyskał lepszą gładź.

A gdzie tu frezarka przy pracy? Poszukaj filmików z tymi frezarkami podczas pracy. Nie w materiałach reklamowych OB. Zwróć uwagę na średnice freza, prędkości posuwu i głębokość frezowania. W porównaniu do normalnego plotera CNC te na systemie OB wyglądają tylko podobnie. One są takie jak amerykańskich reklam, nie potrzebujesz, to zawsze możesz rozkręcić i schować pod łóżko. Kolejną rzeczą, która mnie odepchnęła od OB, była kalibracja takiej frezarki. 800 mm miała przejechać, przejechała 820. Dla mnie to jest nieporozumienie techniczne. Owszem można to skorygować, ale nie jest żadną fanaberią wymaganie, aby frezarka mogła pozycjonować głowicę w siódmej klasie, a nawet niżej. Dla 800mm to będzie dla tego wymiaru (jeśli się nie mylę) 0,08mm. Tyle wynosi pole tolerancji. Przy takim błędzie na starcie to jest niemożliwe. Bardzo istotne jest ustalenie co wprowadza ten 2,5% błąd w pozycjonowaniu, bo napęd Y jest po obu stronach ramy. To jak teraz ten napęd dobrze skorygować?
OB to system kierowany do majsterkowiczów. I do nich jest kierowana kampania reklamowa w internecie. System ma robić wrażenie i robi. Co dalej po zakupie, to problem nabywcy. Jednak ilość ochów i achów, częste systemy plusów i minusów nie pozwolą na przebicie się opinii sceptycznych. Czyli kampania reklamowa w internecie działa poprawnie, jak samemu nie doszuka się źródeł problemów, to w setkach podobnych pozytywnych opinii się ich nie znajdzie.
Ja traktował bym OB jako system "mechanicznych klocków lego". Do szybkiego złożenia urządzenia, które będzie potrzebne raz na jakiś czas, a później z tych samych części innego urządzenia. A ograniczeń wystarczy być świadomym.

tak trochę offtopic - im bardziej kolega Kaloria obrzydza temat rolek, tym bardziej mi się one podobają :mrgreen:

Jak to się mówi, "twoje zoo, twoje małpy".

Wróć do „Mechanika”